Gastropexe provedená čistě laparoskopicky???

Pouze pomocí tří malých vpichů?

Ano, u nás je to možné a šetrněji už to nejde….

 

Mini invazivní chirurgie zaznamenala v posledních letech ve veterinární medicíně obrovský boom. Laparoskopicky prováděné kastrace jsou naprosto běžným standardem, o kterém už není třeba se zmiňovat. Laparoskopicky se také dají řešit různé typy kýl a mnoho jiných zákroků na vnitřních orgánech.

Naše pracoviště ale nabízí ještě víc: jako jedni z mála v republice, a dost možná, že jako jediní, nabízíme gastropexi provedenou čistě laparoskopicky, tedy za pomoci pouhých 3 vpichů do břicha. Jde o zákrok preventivní a pacient z něj profituje celý život.

Jak zákrok probíhá?

Za využití jednoho otvoru na kameru a dvou otvorů pro pracovní nástroje přišijeme žaludek zevnitř k přesně určenému místu na břišní stěně, a to bez nutnosti porušit svalové vrstvy břišní stěny tak, jak se to děje při použití ostatních, méně šetrných, metod (klasická gastropexe, endoskopicky asistovaná gastropexe, laparoskopicky asistovaná gastropexe).

Tato metoda je pro pacienta velmi šetrná a zaručuje rychlou rekonvalescenci. Není problém spojit ji s laparoskopickou kastrací a vyřešit tak dva problémy během jediné narkózy. Náročná je tato metoda jen na dovednosti operatéra, vedení anestezie a na přístrojové a nástrojové vybavení – vším tímto však naše pracoviště disponuje.

Cena zákroku se u velkých plemen (cca 40 kg váhy) pohybuje okolo 18 000kč celkově – od provedení zákroku, přes náklady na léky, až po vytažení stehů.

Neváhejte a navštivte nás k bezplatné konzultaci.

Co je to torze, nebo dilatace žaludku se dozvíte zde:

http://www.familyvet.cz/novinky/79-torze-a-dilatace-zaludku.html

 

 

Copyright © FamilyVET, 607 776 280, svobodova@familyvet.cz

OP WEB s.r.o. | Tvroba internetových stránek a eshopů