FrankenMonty

Občas si s námi osud hraje velice ošklivě. Monty, správně praštěný Jack russel teriér, kterému jsou tři roky, se těšil na to, že na páníčkovy narozeniny pojedou všichni pěkně na dovolenou. A jak byl rozjařen, nevšiml si přijíždějícího auta a to se mu málem stalo osudným. Místo na dovolenou svištěl tedy rovnou na veterinu. Panička z toho byla celá nešťastná a při pohledu na malého, pětikilového pejska, se opravdu není čemu divit (fotky opravdu jen pro otrlé!) Neskutečné na tom celém byl fakt, že milý Montík běhal po ordinaci, jakoby vůbec netušil, že se mu něco stalo. Auto ho trefilo na hlavu, přišel o část kůže na tlamě, včetně části čelistní kosti, očko měl vylezlé a doporučovali jsme jeho enukleaci (vyndání), protože šance na zhojení silně poničeného oka byla mizivá. Majitelka o tom ale nechtěla ani slyšet a tak se přes všechny rizika, včetně toho, že se oko může za pár dní vyndávat stejně, rozhodla to zkusit a tak jsme se očko pokusili zachránit. Dnes, po víc než půl roce musíme uznat, že její rozhodnutí jít do rizika bylo správné!

Montík tedy podstoupil náročnou plastickou operaci a byla mu přišita oční víčka k sobě, aby mělo oko klid a nevypadávalo stále ven. Bylo období velikonoc a tak si u nás Montík pobyl skoro týden. Jeho ošetřování nebylo lehké, do oka bylo potřeba dávat několikrát denně mast mezi stehy, vyplachovat a mastit jizvy a bylo jednodušší, aby to dělal někdo zkušený a tak Monty páníčkům posílal MMS na dovču z postele naší sestřičky.

Ubíhaly dny a přišel čas víčka otevřít. Všichni jsme byli moc zvědaví, jak bude oko vypadat. Ale Monty zabojoval neskutečně! Oko vypadalo o mnoho lépe. Oplasklo, „modřina“ v bulbu se vstřebala, jen jsme museli čekat, zda se stáhli natažené svaly a zda oko nebude chtít vypadnout znovu. Naštěstí se tak nestalo a tak Montík putoval do domácího ošetřování.

Další dny, týdny a měsíce běžely. Panička vzorně střídala kapky a masti do oka, potírala jizvy na kůži a odvedla opravdu neskutečný kus práce. Za její trpělivost, péči a odhodlání jí dal Montík tu nejlepší odměnu, jakou jen mohl! Oko se mu zahojilo, pokud se vyloženě nesoustředíte a nevíte co hledat, rozhodně byste na první pohled, možná ani na druhý, nepoznali, co všechno má za sebou. A oko?! S tím dokonce hýbe a vidí na něj!

Je to tedy další neskutečný příběh toho, co všechno jsou ti naši drazí čtyřnožci schopni zvládnout, hlavně když jim dáte příležitost a pomůžete jim s tím J

Jak běžel čas, se podívejte do fotogalerie…

Copyright © FamilyVET, 607 776 280, svobodova@familyvet.cz

OP WEB s.r.o. | Tvroba internetových stránek a eshopů