Meggi

Meggi k nám přišla poté, co byla 14 dní léčena na bolesti zad, ale její stav se nelepšil. Paničce si na procházkách lehala, nebyla tak aktivní, a to se k mladé fence plemene shiba-inu rozhodně nehodí! Dokonce když jí panička chtěla poponést, tak hekala a těžce dýchala.

Vrhli jsme se na vyšetření. Meggi byla lehce anemická a měla zatnuté, neprohmatné břicho. Na řadu tedy přišlo USG vyšetření, které odhalilo, že její stav definitivně nepochází od bolavých zádíček, ale od cysty, kterou měla na pravé ledvině…  Podle vyšetření krve naštěstí ledviny, i v tomto stavu, zatím vše zvládaly. Meggi dostala infuze a symptomatickou terapii a panička i my jsme tím získali nějaký čas na rozhodnutí, zda Meggi operovat, nebo ne. V některých případech jsou cysty na ledvinách zánětlivé a po ATB terapii mohou samy zmizet. Čekalo se tedy, co se stane.

Zrzavé slečně se sice značně ulevilo a byla veselejší, ale cysta bohužel zůstala nezměněná na svém místě. Nebylo tedy jiné řešení, než přistoupit k nefrektomii, laicky řečeno vyndání ledviny. Fungovat s jednou ledvinou se dá relativně bez problému a psíci tyto zákroky zvládají ještě o poznání lépe než my, lidé. I tak ale nejde o žádný banální zákrok a je nutné počítat se spoustou rizik a komplikací.

Cysta na ledvině byla opravdu velká a ošklivá, zasahovala až do ledvinné pánvičky a chirurgické řešení bylo víc než na místě.

Meggi se po zákroku nesmírně ulevilo. Panička byla nadšená. Opět měla doma veselou a hravou fenku, bez známek bolestí. Do budoucna sice bude potřebovat sledovat, jak funguje druhá ledvina a zda všechno zvládá. Meggi bude mít doživotně upravený jídelníček, což je zatím její jediný hendikep a my věříme, že to tak ještě dlouho bude :)

 

Ve fotogalerie můžete vidět cystu na ledvině, druhá fotka je poté, co jsme obsah z cysty vypustili:

                                

Copyright © FamilyVET, 607 776 280, svobodova@familyvet.cz

OP WEB s.r.o. | Tvroba internetových stránek a eshopů